Ariana dla WS | Blogger | X X

wtorek, 12 listopada 2019

Pan Nekromancji WM


GALERIA|

PAN NEKROMANCJI WM
*Cinnamon Biscuit x *Pan Wiatru
10. 02. 2013 r.

Imiona stajennie: Nekromanta, Pan, Panem, Neko
Znaczenie imienia: Nekromancja to dziedzina magii mająca swoje źródło w zmarłych, polega na panowaniu nad nimi.

Rasa: Koń szlachetnej półkrwi
Płeć: Ogier
Maść: Karo-srokata
Odmiany na głowie: -
Odmiany przednie: - 
Odmiany tylne: -

Hodowca: Paula "Detalli" Ravenwood
Hodowla: Winter Mist
Własność: Paula "Detalli" Ravenwood
Przebywa na terenie: Winter Mist

Ilość gwiazdek: 0
Skoki: LL mini, LL-LL1
Ujeżdżenie: L-P
Cross: very easy, easy, medium
WKKW: very easy, easy, medium
Pokazy
Wystawy
Hodowla


OPIS

OGÓLNIE O ZAWODACH
Nie wiem w którym momencie w jego genach pojawiło się coś potężniejszego, grubszego, no bardziej ziemniakowatego, ale to odziedziczył. I nie tylko swoim potężniejszym wyglądem, ale i podejściem do życia. W krótkich, żołnierskich słowach, Nekromanta ma na wszystko wyjebane. Nic go nie rusza, to koń, którego pastuchy dla naszych gorących nie ruszają, i musi mieć osobne ustawienia pastucha gdy jest na pastwisku, co dopiero jakiś tam flesz od aparatu czy piski, zlewa wszystko.

ZACHOWANIE W PRZYCZEPCE
Na to też ma wywalone. Przyczepki go nie ruszają a bardziej fakt, że chcemy, żeby się do niej wspiął, kiedy on mógłby siedzieć na pastwisku i jeść trawę. To naprawdę spokojny wielgus, który daje się wprowadzać i wyprowadzać bez problemu. Trzeba mu tylko zapewnić rozrywkę w koniowozie, bo inaczej będzie się nudził, a jak się znudzi, to będzie się chciał położyć, a tego nie powinien jednak robić.

ZACHOWANIE NA ROZPRĘŻALNI
Nic mu nie przeszkadza. Jeżeli jakiś koń go zaczepia, albo ma go w dupie, albo, jeżeli spróbuje przyatakować, po prostu odwróci się zadem i położy uszy. A umówmy się, zad ma wielki, więc dużo nie potrzeba, żeby po prostu jakiś koń mu odpuścił. Jest spokojny i odprężony, a jedyne, na czym jeździec musi się skupić, to żeby zaktywizować mu ruch i dobrze go rozgrzać, zupełnie jak na treningu w domu.

ZAWODY SKOKOWE
Ziemniaki nie zostały stworzone do latania, ale on mimo swoich gabarytów i na tę zasadę ma jak najbardziej wywalone. Może i nie skacze wysoko, jego gabaryty na to nie pozwalają i wolimy nie ryzykować jego trzeszczek, przy wysokich skokach, ale dobrze się bawi. 80 centymetrów naprawdę sprawia mu po prostu dużo frajdy i radości, kiedy może sobie galopować i skakać. Nie przykłada do tego szczególnie dużo uwagi, to nie jest nasza sportowa fura, która baskiluje, jakby od tego zależało jej życia, powiedziałabym nawet, że na swoją postawę w skokach w ogóle nie zwraca uwagi, po prostu chce skakać i to robić. Nie mniej jednak pracujemy nad jego sylwetką w trakcie skoku, a i on przy dobrym, żywym tempie i wygodnym wybiciu jest w stanie poskładać się książkowo. Czasem nie wszystko mu spasuje, czasem zrąbie jakiś najazd lub tempo, ale ponieważ lubi skakać, zawsze stara się wyratować. Jak się uda, jest szczęśliwy i jedzie dalej, ucząc się na błędach. A jeżeli nie wyjdzie to się nie przejmuje i też jedzie dalej. W lepsze dni potrafi do tych skoków podchodzić nawet bardzo ambitnie i wybijać się z dużym zapasem. W większości jednak skacze po prostu bezpiecznie, unosząc nogi i samego siebie tyle ile potrzeba, żeby mieć kilka centymetrów bezpieczeństwa, ale bez szaleństw. Trzeba mu też pilnować tempa na parkurze, bo zdarza mu się je gubić.

ZAWODY CROSSOWE
Podobna sytuacja jak przy skokach, dobrze się bawi i przeczy grawitacji dzięki temu, skacząc w crossie. W dodatku lubi go chyba nawet bardziej od skoków. Praca w terenie sprawia mu przyjemność, a że jest ziemniakiem w sercu, nowe i dziwnie wyglądające przeszkody nie robią na nim szczególnie dużego wrażenia. W crossie dodatkowo zawsze narzuca się koniom mocniejsze tempo niż na parkurze, a dzięki temu szybszemu galopowi jest mu też łatwiej najechać na przeszkodę i wybić się poprawnie, składając się przy tym, choć czasem zdarza mu się z kolei przesadzać w drugą stronę i poleci na supermena. Są jednak elementy w crossie, przy których trzeba go pilnować – wjazdy pod górę, schody i woda. Nie przez fakt, że się boi, jak już wspomniałam, nic go nie rusza. Ale nie chce mu się najzwyczajniej w świecie. Traktuje cross jak zabawę, więc czemu w trakcie zabawy ma robić coś, co mu się nie podoba? Zwalnia tempo i przechodzi do niższych chodów na tych elementach, dlatego trzeba go naprawdę przy tym pilnować i docisnąć, żeby jednak dojechał, mimo że mu się nie chce. Oprócz tego to przyjemny koń do jazdy, nie boi się i cieszy się pracą.

ZAWODY UJEŻDŻENIOWE
Z ujeżdżeniem bywa u niego różnie, a raczej z konkretnymi partiami. Jest trochę twardy na pysku i niezbyt łatwo się zbiera. A gdy już się zbierze co jakiś czas gubi ustawienie, później znowu jest w zebraniu i znowu się gubi. Nie jest to tak płynne przez cały przejazd i trzeba go pilnować, gdy tylko pojawia się pierwsza oznaka, że robi się luźniej na wodzach, mimo że jest jeszcze w ustawieniu, od razu trzeba go dopchnąć łydką na wędzidło, bo inaczej na chwilę zacznie żyrafić. Oprócz tego to przyjemny koń do oglądania. Oczywiście, nie ma tak dynamicznych, mocnych i elastycznych ruchów, jak jego gorącokrwiści koledzy, nie mniej jednak rusza się ładnie i płynnie. Nie ma takiej lekkości, ale i tak jest elegancki i mimo bycia twardym na pysku, jest responsywny. No i ma wywalone na rzeczy dziejące się wokół, więc za każdym razem jest to bardzo spokojny, stabilny przejazd, bez pogubień i rozproszeń. Nie ma aż tak obszernego i mocnego ruchu, ale w zebranych chodach wygląda bardzo ładnie, a poruszanie się po kole nie sprawia mu problemów i zawsze jest na nim poprawnie ustawiony.

POKAZY
Znowu nic go nie rusza, czasem nawet sam prowadzący… Nekromanta nie czuje się specjalnie zmotywowany do pracy, gdy ma to robić z ziemi, bez jeźdźca w siodle, nie czuje wtedy takiego autorytetu, że musi się ruszać. Więc przejście z nim do kłusa z ziemi potrafi być katorgą. Oprócz tego, gdy już zechce się ruszyć, prezentuje się ładnie i się nie rozprasza.


TRENINGI (0)
SKOKI
  1. -
UJEŻDŻENIE
  1. -
CROSS
  1. -


ZAWODY (1)
  1. I miejsce w skokach klasy LL, 20thIAHF >
  2. III miejsce w crossie easy, 20thIAHF >

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz