Ariana dla WS | Blogger | X X

czwartek, 14 listopada 2019

Fullmetal Alchemist WM


GALERIA |

FULLMETAL ALCHEMIST WM
Villain for Hire x Flying Sokovia
02. 01. 2016 r.

Imiona stajennie: Fullmetal, Alchemist, Ed, Elric
Znaczenie imienia: Tytuł anime

Rasa: Koń hanowerski
Płeć: Ogier
Maść: Izabelowata
Odmiany na głowie: Łysina
Odmiany przednie: -
Odmiany tylne: 2x 1/2 nadpęcie

Hodowca: Paula "Detalli" Ravenwood
Hodowla: Winter Mist
Własność: Paula "Detalli" Ravenwood
Przebywa na terenie: Winter Mist

Ilość gwiazdek: 0
Skoki: L-P1
Ujeżdżenie: L-N
Cross: easy, medium
WKKW: easy, medium
Pokazy
Wystawy
Hodowla


OPIS

OGÓLNIE O ZAWODACH
To koń z własnym zdaniem. Waleczny, chętny do rywalizacji, którego atmosfera zawodów motywuje do pracy, ale jednak z własnym zdaniem. No i często gęsto ta atmosfera sprawia, że on czuje potrzebę do rywalizacji i z własnym jeźdźcem, bo on chce pokazać wszystkim, że on tu rządzi. Przy czym nie można z nim niczego zrobić na siłę, bo to młody koń, nie chcemy, żeby zamknął się w sobie czy miał jakiś uraz. Trzeba więc na spokojnie podchodzić do jego dzieciakowania i pracą zdobyć z powrotem prowadzenie w tej parze.

ZACHOWANIE W PRZYCZEPCE
Nie jest przyjacielem z przyczepką, trochę lepiej radzi sobie z koniowozem, ale za nim też nie przepada. Zawsze czuje się lepiej, kiedy jakiś koń wejdzie przed nim, a jemu samemu da się chwilę czasu, na pokonplentowanie nad życiem i jego sensem. Później, gdy będzie rozluźniony i spokojnie wąchał rampę, można go pewnie wprowadzić. Podczas jazdy powinien mieć zajęcie i zdecydowanie stać koło koni, które lubi, jeżeli nie chce się doprowadzić do uszkodzenia koni bądź pojazdu. Z kolei wychodzi raczej spokojnie, zdarzy mu się wyrwać na zewnątrz, ale nie jest przy tym wredny.

ZACHOWANIE NA ROZPRĘŻALNI
Szczurzy się na inne konie, kładzie uszy i straszy, ale zazwyczaj na tym się kończy. Musi zostać nieźle sprowokowany, żeby chcieć kopnąć, ale i tak na wszelki wypadem wiążemy mu wstążeczkę, żeby było wiadomo, że to ryzykowne podjeżdżać do niego. Największy problem to nie samo szczurzenie a to, co za tym idzie, i przed tym też, czyli skupianie się na innych koniach, a nie na swojej pracy. Trzeba mieć do niego dużo cierpliwości, zapewnić mu wiele przejść, zmian kierunku i wolty za woltą, woltą poganianą, żeby jednak swoje siły życiowe przeniósł na swoją pracę, a nie pokazywanie ząbków.

ZAWODY SKOKOWE
Alchemik zawsze ambitnie podchodzi do sprawy, nie ważne, że skacze na razie niskie klasy, ma możliwości na więcej i pokazuje, że o tym doskonale wie. Nawet jeżeli startuje tylko w L-ce, wybija się o wiele wyżej, na tyle wysoko, że staje się to już nieuzasadnione. Ale on dobrze się bawi tak skacząc i takie skoki są znakiem jego zaangażowania, więc mu tego nie wzbraniamy. Ma dużo siły w skoku i możliwości, dodatkowo jest naprawdę skupiony na przeszkodach, dzięki czemu jeździec może się skupić na wyznaczaniu trasy. Alchemik jest dość dużym koniem o obszernym chodzie, ale nie jest problemem powyginanie go i zrobienie paru bardziej chamskich zakrętów, żeby skrócić trasę. Edo nie wyrywa i nie dziwaczy, jedzie dobrym tempem, czasem pozwoli sobie trochę przyspieszyć, jednak nie jest to gnanie na łeb na szyję, a raczej czysto ambitne podejście. Nie straszne jest mu skakanie pod kątem, z krótkich najazdów, z popsutego najazdy. Zawsze chętnie skoczy i zawsze szanuje drągi, bardzo się pilnując, by ich nie dotknąć.

ZAWODY CROSSOWE
Bardzo mocny, bardzo żywiołowy i bardzo pewny siebie, tak można w krótkich słowach opisać naszego Alchemika na torze crossowym. Nie jest strachliwy i chętnie podejmuje wyzwania, nie boi się wysokich skoków, ani strasznie wyglądających przeszkód, do szerokich i długich przeszkód także podchodzi ambitnie. Czasem trochę aż nazbyt ambitnie i włącza mu się tryb supermena, kiedy to wybija się o foule za wcześnie i zamiast lecieć do góry po ładnej paraboli, ten leci na supermena płasko. Nie podejmuje jednak takiego ryzyka jeżeli wie, że przyhaczyłby nogami, na parkurze szanuje drągi, a w terenie jest tego jeszcze bardziej świadomy, skacze bardzo mocno, z zadu, dobrze pracując przy tym całym grzbietem i mocno podciągając nogi. Wodne dystanse też mu nie przeszkadzają, pewnie skacze do wody i galopuje w niej tak mocno, jak na ziemi, tak samo skoki z wody oddaje pełną parą, a może i nawet ambitniej niż na ziemi.

ZAWODY UJEŻDŻENIOWE
To jego najsłabsza strona. Choć potrafi mocno pod siebie podstawiać zad, w końcu konieczne jest to, by mógł skumulować siłę do mocnego wybicia, tak szyi w trakcie ujeżdżenia nosić poprawnie kompletnie nie umie. Ma duży problem z zebraniem się, a gdy się go o to poprosi, robi się twardy na pysku i odmawia opuszczenia szyi. Co prawda głowę nosi ładnie, pionowo skierowaną do ziemi, widać jednak po jego szyi i kłębie, że nie układa się przez grzbiet tak, jak powinien, nie przepuszcza. Im więcej zawodów i treningów ma za sobą, tym bardziej uczy się akceptować wizję pozbierania się, a nie tylko ustawienia głowy, ale przed nami wciąż duża droga. Oprócz tego jego ruch na czworoboku jest ładny, nie wygląda tak olśniewająco przez to jego ustawienie, ale jest poprawnie wykonany, jego ruch jest dość elastyczny no i energiczny, a Edo utrzymuje tempo samodzielnie, więc przejazd jest płynny. Najlepiej wychodzą mu ustępowania, to właśnie w trakcie nich czasami, na tę krótką chwilę pozwoli nawet na pozbieranie się, no i obszerność i wydatność jego chodu jest wtedy najlepiej widoczna. Dobrze radzi sobie z rozczytywaniem sygnałów i jest na nie responsywny. Choć na pysku najczęściej jest na jeźdźca zamknięty, dobrze reaguje na połączenie dosiadu i łydki, należy jednak pamiętać, że to młody koń i sygnały wciąż muszą być dość precyzyjne, by nie miał problemu i nie wprowadzić go przypadkiem w błąd.


TRENINGI (0)
SKOKI
  1. -
UJEŻDŻENIE
  1. -
CROSS
  1. -


ZAWODY (3)
  1. II miejsce w skokach klasy L, Hipodrom Paris >
  2. IV miejsce w skokach klasy L, Hipodrom Paris >
  3. IV miejsce w crossie easy, 20thIAHF >

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz