Ariana dla WS | Blogger | X X

czwartek, 14 listopada 2019

For Loving WM


GALERIA |

FOR LOVING WM
Cyrkonia x For Feeling
04. 12. 2015 r.

Imiona stajennie: Infinity, Tiffy
Znaczenie imienia: Do kochania

Rasa: Koń hanowerski
Płeć: Ogier
Maść: Kara
Odmiany na głowie: Łysina
Odmiany przednie: 2x 1/2 nadpęcia
Odmiany tylne: 2x nadpęcie

Hodowca: Paula "Detalli" Ravenwood
Hodowla: Winter Mist
Własność: Paula "Detalli" Ravenwood
Przebywa na terenie: Winter Mist

Ilość gwiazdek: 0
Skoki: L-P1
Ujeżdżenie: L-N
Cross: easy
WKKW: easy
Pokazy
Wystawy
Hodowla


OPIS

OGÓLNIE O ZAWODACH
Jest bardzo nieśmiały i wycofany na zawodach, to młody konik i widać, że ta cała atmosfera jeszcze go przerasta. Traci pewność siebie i jest dość niechętny do poruszania się po terenie placówki, na której odbywają się zawody, potrzebuje dużo uwagi i zachęty, głosowej i jedzeniowej, żeby się przełamać. Zazwyczaj też dużo pracy z ziemi i ogólnego przyzwyczajania do warunków i realiów zawodów. Nie jest jednak koniem wrednym i jego odmowy, czy chęci zawrócenia nie wynikają ze złośliwości, a czystej niepewności. Potrzebuje pewnego człowieka, który po prostu na jego zachowania będzie się śmiać i liderować mu dalej.

ZACHOWANIE W PRZYCZEPCE
Sama przyczepka nie jest dużym problemem. Trochę pokopie nóżką w rampę, trochę ją powącha i obejrzy i jest gotowy do wejścia. W samej przyczepce czy koniowozie też nie sprawia nam żadnych problemów, jest w stanie jechać z każdym koniem, nie zaczepia innych rumaków i po prostu zajmuje się sobą, jest już szczególnie szczęśliwy, gdy zawiesi się mu jakąś piłeczkę czy coś w tym stylu. Przy wychodzeniu potrzebuje trochę słownej zachęty i cierpliwości, ale w końcu wyjdzie.

ZACHOWANIE NA ROZPRĘŻALNI
Rozprężalnia go przytłacza. Jest bardzo uległym konikiem i wycofanym, a taka ilość nowych koni na jednym maneżu, często gęsto niezbyt przyjaźnie nastawionych bardzo źle na niego wpływa. Potrzebuje dużo słownej komunikacji, ciągłe głaskania i przypominania mu, że nic się nie dzieje. Rozprężalnia to miejsce, które właśnie z całym zawodów najgorzej na niego wpływa, bo jest zmuszony do dzielenia tej przestrzeni z wieloma niewiadomymi i z nim zawsze trzeba pamiętać, że będzie się potrzebowało więcej czasu do pracy niż z innym koniem, żeby w końcu przywykł i się rozluźnił.

ZAWODY SKOKOWE
To koń bardzo, ale to bardzo dobrze zajeżdżony, ma więc idealne ustawienie, dobry rytm i ruch, ładnie się zbiera i wie jak dynamicznie i sprężyście chodzić. Także sama praca na ziemi nie jest dla niego problemem. Jest to też koń, który dzięki całej wiedzy i świadomości swojego ruchu, jest w stanie skakać pięknie i wysoko. Bardzo dobrze zbiera się nad przeszkodą, ładnie baskiluje, ma mocne wybicie przodem, ale nie zostawia zadu samopas i też go uruchamia. Jego skoki wyglądają książkowo. Jednak jest pewien problem, a mianowicie to koń, który nie ma własnej pewności, to jeździec musi być jego pewnością siebie. Jest młody i nie do końca jeszcze świadomy swoich możliwości i umiejętności w zakresie skoków, więc jadąc na przeszkodę potrafi spanikować, bo nie wie czy da radę przeszkoczyć. Tutaj właśnie wchodzi rola jeźdźca, jeżeli jeździec jest cały czas stu procentowo pewny skoku, Loving po prostu pojedzie za nim. Potrzebuje silnego lidera do przejechania parkuru, resztę załatwi on sam, mimo że w siebie nie wierzy, ma ogromne możliwości w skoku.

ZAWODY CROSSOWE
Jego najsłabsza dyscyplina. Nie jest on koniem pewnym siebie, jest nieśmiały i wycofany i już przy skokach da się to odczuć, kiedy nie jest on pewny czy da radę skoczyć. Co dopiero w terenie z tymi wszystkimi strasznymi i dziwnymi przeszkodami. Nie bierzemy z nim udziału w wyższych klasach wiedząc, że byłoby to dla niego bardzo stresujące. Póki klasy są niskie, a przeszkody wyglądające w miarę normalnie, jazda na nim jest w miarę pewna. Jeździec oczywiście cały czas powinien być czujny i ani razu nie wątpić w swoje umiejętności bo jedno zwątpienie i koń zrezygnuje ze skoku. Da się go jednak wyprowadzić i przejechać trasę czysto. Trzymać go w łydkach, nie blokować mu ruchów dosiadem, ale jednocześnie pilnować ruchu po prostej, a na wodzach nie wstrzymywać, żeby nie czuł się przyblokowany, ale w razie konieczności zadziałać – rozłożyć ręce, przyłożyć łydkę, jak trzeba to krzyknąć „JEDZIEMY” i on pojedzie i skoczy. A sam skok jest równie dobry i mocny jak na parkurze.

ZAWODY UJEŻDŻENIOWE
Świetnie ujeżdżony koń. Uwielbia prezentować się w tej dyscyplinie i gdy tylko wjeżdża na czworobok, przestaje być tak nieśmiały, łatwo podchodzi do ręki swojego jeźdźca, gotowy by z nim przejechać program. Bardzo miękki na pysku, wyczulony na pomoce, responsywny. Bardzo dobrze reaguje na dosiad i wystarczy nim działać, z małym udziałem łydek przy trudniejszych figurach. Elastyczny w całym ciele, zarówno szyi, łopatkach jak i kręgosłupie, przepustowy, porusza się bardzo dobrze na kole jak i po linii prostej. Ma bardzo wydatny, elastyczny ruch, a dzięki temu i łatwo zauważalny moment zawieszenia. Porusza się pewnie, stabilnie i można powiedzieć, że wręcz tańczy na czworoboku. Ani na chwilę nie traci dobrego ustawienia, szybki do reakcji na rzucie z ręki, dobrze wyciągający się przy stępie swobodnym i bardzo łatwy do podebrania po nim. Nawet jeżeli nie jest się fanem ujeżdżenia, przyjemnie się na nim pingwini.

POKAZY
Atmosfera zawsze go przytłacza, przez co traci na swoim ruchu i ustawieniu, nie jest chętny do ładnego wyciągania kroków i ogólnie cała jego sylwetka bardzo łatwo może się rozwalić, bo jest przestraszony. Trudno na to poradzić, prowadząc go z ręki, jednak ponowne przekonanie go do angażu, poprzez wymuszenie szybkiego kroku, przyspieszenie, czy też działanie głosem bardzo pomaga. Pomijając ten fakt jest to koń poprawnie zbudowany, o przyjemnym dla oka ruchu, gdyby tylko był bardziej pewny siebie.


TRENINGI (0)
SKOKI
  1. -
UJEŻDŻENIE
  1. -
CROSS
  1. -


ZAWODY (2)
  1. III miejsce w skokach klasy L, Hipodrom Paris >
  2. IV miejsce w skokach klasy LL, 20thIAHF >

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz